Benzin : 5,27 TL Dizel : 4,75 TL LPG : 3,40 TL

2018 Yeni Ford Fiesta ST Özellikleri ve Çıkış Tarihi

 2018 Yeni Ford Fiesta ST Özellikleri ve Çıkış Tarihi - Ford’un en çok tercih edilen modellerinden biri de Fiesta’dır. Çok yakın bir zamanda da 2018 yeni Ford Fiesta ST modelinin özellikleri sunuldu. Renk seçenekleri ve tasarımıyla dikkat çeken modellerden biri olmuştur. Aracın tam olarak sunumu yapılmadığı için birkaç özelliği hakkında bilgi sunulmuştur. Işıklandırma ve jantları en çok dikkat çeken özellikleri arasındadır. Güçlü ve performanslı bir sürüş desteği sağlamaktadır. Tasarımındaki özellikler de Fiesta ST’nin bir performans aracı olduğunu bize göstermekte.

2018 Ford Fiesta ST Özellikleri ve Tasarımı


Öncelikle tasarım olarak ilk dikkat çeken noktalarından biri jantlarıdır. Değerlendirmelere göre Ford’un jantları sınıfı geçmiş durumda. Boyutu ise 18 inç olarak belirlenmiştir. Motoruna değinmek gerekirse de, ST modelinde 1.5 L bir motorun tercih edildiğini görebiliriz. Motorunda küçülme olsa da performansında bir kayıp olmadığını iletmekte fayda var. Normal, spor ve pist olmak üzere araçta üç ayrı sürüş modeli yer almaktadır. 2018 yeni Ford Fiesta ST özellikleri kapsamında aynı zamanda direksiyon, egzoz ve güç iletimi konusunda da iyileştirmelere gidilmiştir.  Manuel şanzımanla beraber satışa sunulacaktır. Karbon salınımı ise km başına 114 olarak tespit edilmiştir. Tork iletimi konusunda da verimli bir motor entegre özelliğine sahip olduğunu görebiliyoruz. Önemli sıfatlarından biri de dünyanın ilk silindir pasifizasyonuna sahip üç silindirli motora sahip olmasıdır. Son olarak Focus modelinde yer verilen Drift özelliğine ST’de yer verilmediğini söyleyebiliriz.

2018 Model Ford Fiesta Çıkış  Tarihi 


13 Mart’a kadar devam edecek olan dünyanın en önemli fuarlarından biri olan 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtılıp sunulacaktır. Üç kapı, beş kapı seçenekleriyle beraber satışa sunulacağı da bilinenler arasındadır. 2018 ilk çeyreğinde satışının başlaması bekleniyor. Başta Avrupa olmak üzere kademeli olarak Türkiye’ye de aynı yıl içerisinde gelmesi beklenmektedir. 2018 yeni Ford Fiesta ST fiyatı ise şu an kesin olmamakla beraber yurtdışındaki başlangıç fiyatı kapsamında 22.335 Dolar olarak bilinmektedir. Ülkemizde de vergilerle beraber bu skalanın üstünden satışa sunulacağı kesin. Ön satış olanaklarından faydalanmak için Ford resmi sayfasını 2018 yılına yaklaşırken takip etmenizde fayda var.

Yakıt Tüketimi Hesapla

Mesafeye Göre Tüketim Hesapla

yakithesaplama.net

yakithesaplama.net, Araba kullancılarına araçları hakkında ki teknik özellikleri ile birlikte yakıt hesaplama, yakıt tüketimi bilgileri hakkkında bilgi ve ücretsiz hizmet vermektedir.