Benzin : 5,27 TL Dizel : 4,75 TL LPG : 3,40 TL

2018 Yeni Skoda Octavia RS 245 Özelikleri ve Çıkış Tarihi

 2018 Yeni Skoda Octavia RS 245 - Çek otomobil markası olan Skoda, Octavia RS serisi araçlarını baz alarak birkaç yenilikle piyasaya 2018 yeni Skoda Octavia RS 245 modelini sundu. Biraz daha güçlü ve sağlam bir yapısı olduğu belirtilen modelde tasarımsal açıdan net bir farklılık bulunmamaktadır. Tanıtım fotoğraflarında da yer alan kırmızı rengi ise dikkat çeken dizayn özelliklerinden biri olmuştur. Araçtaki asıl değişikliğin performans verileri üzerinden olduğunu söyleyebiliriz. Şehir içi kullanım için ideal araçlardan biri olan RS 245, bagaj hacmi konusundan da ilgi çekmektedir. 

2018 Yeni Skoda Octavia RS 245 Özellikleri


Octavia RS 245, modelinde iç dizayn gibi konularda büyük değişimler söz konusu değildir. Daha güçlü bir model olan 245, aynı zamanda hız da kazandırılmıştır. 245 ps ve 370 nm değerinde tork gücüne sahip olarak tasarlanmıştır. Bu sayede saatte 100 km hıza ulaşması 6.6 saniye gibi bir sınıra kadar iniş göstermiştir. 2018 yeni Skoda Octavia RS 245 özellikleri içerisinde bir de 16 inçlik jantlar yer almaktadır. Yanı sıra, kör nokta algılama, otomatik frenleme, güvenlik sistemi gibi donanımlar da bulunmaktadır.  Aynı zamanda 6 ileri şanzımana da sahiptir. Aynı zamanda bir de Combi kasa modeli bulunmaktadır. Bunda da saatte 100 km’yi 6.4 gibi bir sürede bulması düşünülüyor. LED ve full ekran teknolojisi de aracın içerisinde yer alacak yeniliklerden.

2018 Yeni Skoda Octavia RS 245 Fiyatı


Birçok yeni sunulacak model gibi Skoda’nın bu modeli de ilk olarak detaylıca Cnevre fuarı kapsamında tanıtılması bekleniyor. Fuar yakın bir zamanda başlayacak olup 13 Mart tarihinde sona erecek. Fuardan sonra ise satışına başlanması öngörülenler arasında.  2018 yeni Skoda Octavia RS 245 fiyatı ise başlangıç olarak 25,130 Euro ve üst modellerinde ise 27 bin Euro olması planlanmaktadır. Ülkemizde ise satış fiyatı belli olmamakla beraber vergiler dahilinde belirtilen bu fiyatlardan daha yüksek olacağı kesin. Aracın detaylarını takip etmek için Cenevre fuarı ile ilgili kaynakları gözden geçirebilir, Skoda Türkiye üzerinden de iletişimde kalabilirsiniz.

Yakıt Tüketimi Hesapla

Mesafeye Göre Tüketim Hesapla

yakithesaplama.net

yakithesaplama.net, Araba kullancılarına araçları hakkında ki teknik özellikleri ile birlikte yakıt hesaplama, yakıt tüketimi bilgileri hakkkında bilgi ve ücretsiz hizmet vermektedir.